Tuning oglasnik
Dobrodošli
Dobrodošli na najveći hrvatski portal zabave. 
Uživajte na portalu :)
Info i zabava


Igre


Ostalo


Fiuhost obavijesti

Proslavimo 3 godine Fiuhosta uz poseban dar!



Naime, u super povoljnoj akciji kreiranoj posebno za ovu priliku, nudimo vam cak 2 GB prostora za samo 300 kn godisnje! U ponudi je i novi paket, "BABY" namijenjen ne toliko zahtjevnim korisnicima. Naime, za samo 100 kn godisnje imate na raspolaganju 100 MB prostora te 20 GB mjesecnog bandwidtha. WWW: http://www.fiuhost.hr/
Pregled članka

Nova Honda Jazz

HJazz.09_V_1.jpg
Nova generacija najmanje Honde nastavlja u ritmu prethodnika. Iza evoluirane vanjštine krije se naširoko hvaljena prostranost i funkcionalnost, ali i prvoklasna tehnologija, i to po početnoj cijeni od 119.990 kn.

Nakon što je u Japanu nošen titulom automobila godine poharao tržište najmanji Hondin model i jedan od najnaprednijih gradskih automobila iskrcao se na europsko tlo, pa tako i u Hrvatsku. Najveći Hondin hit u godini na izmaku predstavlja u punom svjetlu japansku filozofiju gradnje samo naoko malih automobila u što smo se i sami imali prilike uvjeriti.

Kao što se iz fotografija dalo naslutiti, vanjski dizajn automobila nudi tek evoluciju dosadašnjeg modela, premda je primjetan blagi rast dimenzija u gotovo svim smjerovima. Ukupna visina ostaje ista, ali se duljina povećala 55 mm, a  širina 20 mm.

Međuosovinski razmak se povećao 50 mm, dok je trag kotača povećan 35 mm i 30 mm. I dalje se radi o monovolumenski skrojenom automobilu koji možda ne osvaja na prvi pogled, što se nikako ne može reći za njegovo originalnu koncepciju. Osim smještaja spremnika goriva u središnji dio vozila, Jazz i dalje posjeduje koncepciju maksimiziranog interijera oplemenjenu inovativnim rješenjima.

Tako je po uzoru na Civic kabina opremljena tzv. "čarobnim" sjedalima. Naime, radi se o sustavu koji dopušta preklapanje stražnje klupe u oba smjera, čime je fleksibilnost dovedena na novu razinu. Nekoliko različitih modova slaganja optimiziraju tovarni prostor ovisno o tipu tereta koji se prevozi, a u konačnici se radi o sljedećim mjerama: 1.720 mm duljine u teretnom modu, 2.400 mm u duljinskom modu i 1.280 mm visine u visokom modu. Spomenimo i tzv. mod osvježenja kada je moguće spojiti naslone svih sjedala kako bi se dobio komforni ležaj.

Nadalje, tu je i dvostruki prtljažnik ukupnog kapaciteta čak 399 litara, a serijski je na 1.4 izvedbama kod kojih je izostanak rezervnog kotača rezultirao s dodatnim odlagalištem kapaciteta 64 l.

Novi Jazz na tržištu starta s dva motora (1.2/ 90 KS, 1.4/100 KS), oba benzinska, dok će dizelaš uslijediti nešto kasnije. Opremljeni VTEC tehnologijom motori razvijaju više snage uz (i dalje) vrlo nisku potrošnju goriva. Serijski se isporučuje pet-stupanjski ručni mjenjač, dok je jači moguće opremiti šest-stupanjskim i-SHIFT automatiziranim mjenjačem koji uključuje tipke za prebacivanje brzina na upravljaču, a premijerno je lansiran na Civicu.

Za veću dozu sigurnosti brine se Advanced Compatibility Engineering (ACE) karoserija, kao i implementacija aktivnih prednjih naslona za glavu i VSA sustava. Pridodamo li svemu unaprijeđeno podvozje i prije spomenuto povećanje gabarita razvidno je kako Jazz sada stoji puno bliže Hondinom sportskom imidžu. Po pitanju sigurnosti Jazz postavlja nova mjerila opreme jer serijski kroz spektar dostupnih izvedbi nudi cjelokupan set zračnih jastuka (i zavjesa), kao i ABS (+EBD/BAS).

Pet je osnovnih paketa opreme, i to Urban, Trend, Comfort, Elegance i Executive. Prve dvije razine opreme rezervirane su za slabiju motornu izvedbu, uz napomenu da je 6.000 kn skuplja Trend razina pametniji izbor jer serijski nudi klima-uređaj, audio-sustav i još poneku sitnicu.

Izborom snažnijeg motora nude se i bogatiji paketi opreme za zahtjevnije korisnike, pa tu možemo već govoriti o doista izdašnoj ponudi koja u krajnem slučaju uključuju tempomat, stakleni krov, senzore kiše i svjetala, 16-inčne naplatke i sl.

Uz 1.4 motor dostupna je i Sport Pack verzija vrijedna 6.000 kn, a uključuje veću prednju rešetku hladnjaka, dodatne bočne pragove, stražnji spojler i 16-inčne aluminijske naplatke.

Od svoje prve promocije u Japanu, 2001. Honda Jazz je vrlo brzo postala Hondin globalni adut prisutan u 115 zemalja. Samo u Europi model bi trebao ostvariti godišnju prodaju od 100.000 primjeraka, dok je plan za Hrvatsku u 2009. godini oko 300 primjeraka.

(Index.hr)



Komentirajte sadržaj

gum laugh laughing educated crying embarrass canadian smile evil cool angry blindfold wassat tongue vomit wink scare snore sad 
Vaše ime: Vaš komentar

(Preostalo znakova: 200)
znakova preostalo.

Vaš e-mail
Web Address:

Unesite kod sa slike u polje ispod.
Security Image


  Zapamti me?
Partneri


Nasumična slika

Prijevoz drva
0618.jpg
< Kliknite za veću sliku! >

Google oglasi